Powrót do listy Następny artykuł Poprzedni artykuł

Aplikacja FM LEX już dostępna w Google Play!

28 kwietnia 2020 r.
Udostępnij
Aplikacja FM LEX już dostępna w Google Play!

W odpowiedzi na potrzeby naszych Klientów stworzyliśmy specjalną aplikację mobilną FM LEX, która umożliwia proste przekazywanie faktur do zaksięgowania - bezpośrednio do księgowej.

Dzięki naszej aplikacji od ręki wyślą Państwo faktury i inne dokumenty do swojej dedykowanej księgowej FM LEX, która następnie dokona ich weryfikacji i zaksięgowania.

Aplikacja jest oczywiście darmowa dla wszystkich naszych Klientów i działa w ramach zakupionego Pakietu FM LEX.

 

Zdjęcia zamiast skanów!

Do tej pory przekazywanie dokumentów do księgowej odbywało się za pośrednictwem poczty e-mail. Skanowanie wszystkich dokumentów do zaksięgowania w danym miesiącu mogło być czasochłonne, a czasem nawet problematyczne.

Na szczęście to już przeszłość! Dzisiaj wystarczy telefon z systemem Android i z naszą aplikacją mobilną, dzięki której wysyłka faktur do zaksięgowania jest nie tylko ekspresowa, ale wręcz banalnie prosta!

 

Jak działa aplikacja FM LEX?

 Wystarczą 3 proste kroki:

Po zapisaniu zdjęcia o nic więcej nie muszą się Państwo martwić. Faktura automatycznie wgrywa się do systemu księgowego FM LEX. Następnie dedykowana księgowa weryfikuje dokument i dokonuje jego zaksięgowania. Ale to już wszystko leży po naszej stronie.

 

Gdzie znaleźć aplikację FM LEX?

Na swoim telefonie z systemem Android wchodzimy do sklepu Google Play i wyszukujemy "FM LEX - skaner dokumentów księgowych" albo klikamy w ten link, który przekieruje bezpośrednio na stronę z aplikacją do pobrania.

 

Jak zalogować się do aplikacji FM LEX?

Po pobraniu aplikacji ze sklepu Google Play musimy ją połączyć ze swoim kontem w systemie księgowym FM LEX.

1. W tym celu należy zalogować się do systemu księgowego przez Back Office w Strefie Partnera na stronie FM World Polska lub po kliknięciu w MOJE KONTO na pasku głównym na naszej stronie.

  

2. Na stronie do logowania podajemy Numer Partnerski i hasło.

 

 

3. Po zalogowaniu należy przejść do zakładki "Ustawienia" w prawym górnym rogu ekranu.

 

 

4. Następnie należy wybrać ikonę "Aplikacja mobilna".

 

 

5. Pojawi się strona, na której generujemy kod do parowania aplikacji z systemem księgowym.  

 

 

6. Następnie otwieramy pobraną już aplikację FM LEX i wybieramy "Kliknij aby zeskanować kod QR"

 

 

7. Kierujemy aparat na kod do parowania, który przed chwilą został wygenerowany w systemie księgowym.   

 

 

8. Na koniec ustawiamy PIN dla bezpieczeństwa swoich danych i aplikacja jest gotowa do zdalnej wysyłki faktur do zaksięgowania!

 

Gdzie trafiają dokumenty?

Wszystkie dokumenty wysłane przez aplikację FM LEX trafiają do zakładki INBOX w systemie księgowym online, do którego mają Państwo stały dostęp (instrukcja logowania powyżej). 

Faktury początkowo znajdują się w folderze "do zatwierdzenia" i czekają na weryfikację, której dokonuje zarówno dedykowana księgowa, jak i sam system. Następnie faktury te zostaną podpięte do odpowiednich wydatków. 

 

 

Mamy nadzieję, że udało nam się wyjaśnić wszystkie najważniejsze kwestie dotyczące naszej nowej aplikacji.

W razie jakichkolwiek pytań mogą się Państwo kontaktować mailowo pod adresem: kontakt@fmlex.pl lub bezpośrednio ze swoją dedykowaną księgową.

 

Pozdrawiamy, 

Zespół FM LEX